Аналіз сечі та калу

Аналіз сечі та калу
Прайс-лист, ціни на аналізи
аналіз сечі

Загальний аналіз сечі (ЗАС) - вивчення стану та якості сечі для первинної перевірки відхилень сечовидільної системи та можливих захворювань організму. За добу склад сечі може змінюватися.
Аналіз загальнообов'язковий хворим з нирковими захворюваннями та хворобами системи сечовиділення, його виконують неодноразово, щоб оцінити стан і контроль проведеного лікування. Людям без захворювань рекомендовано робити даний аналіз 1-2 рази на рік.
Аналіз сечі за Зимницьким - це метод дослідження сечі, який допомагає оцінити роботу нирок. Його використовують для діагностування запалень сечовидільної системи або розвитку ниркової недостатності.
      Сечу для аналізу за Зимницьким збирають протягом доби (24 години). О 6 годині ранку необхідно спорожнити сечовий міхур в унітаз.
      Потім, починаючи з 09:00, збирається 8 порцій сечі: (кожні три години в окрему ємність)
1- порція - вся сеча з 09:00 до 12:00
2- порція - вся сеча з 12:00 до 15:00
3- порція - вся сеча з 15:00 до 18:00
4- порція - вся сеча з 18:00 до 21:00
5- порція - вся сеча з 21:00 до 24:00
6- порція - вся сеча з 24:00 до 03:00
7- порція - вся сеча з 03:00 до 06:00
8- порція - вся сеча з 06:00 до 09:00
 Баночки необхідно тримати в холоді (холодильнику). Вранці наступного дня потрібно віднести всі баночки в лабораторію, на кожній з них вказати номер порції і інтервал часу збору сечі.
Аналіз сечі по Нечипоренко - аналіз, метою якого є отримання відомостей про кількість різних елементів в сечі, до яких відносяться лейкоцити, еритроцити і циліндри. Цей спосіб вважається одним з основних у всій урології. Інакше кажучи, аналіз по Нечипоренко, дозволить виявити запальні процеси на ранніх стадіях розвитку. Крім того, таке дослідження допоможе оцінити ефективність тієї чи іншої антибактеріальної терапії, в лікуванні різних захворювань, в тому числі сечовидільної системи. Цей аналіз вважається як один з найефективніших способів діагностики. Застосовуючи даний метод з аналізом Зимницкого гарантуватиме стовідсоткову точність. Щоб здати аналіз по Нечипоренко потрібно провести туалет зовнішніх статевих органів, потім зібрати середню порцію ранкової сечі в суху чисту ємність.
Аналіз калу
Існує три напрямки дослідження калу:
Загальний аналіз калу;
Дослідження калу на приховану кров;
Визначення мікробного складу калу.
Загальний аналіз калу - це один з найважливіших показників, який дозволяє виявити порушення в процесі травлення, запальні захворювання прямої і товстої кишки. Також, досліджуючи кал, визначається наявність яєць глистів, деякі найпростіші організми, які можуть служити причиною кишкових розладів. Загальний аналіз калу, конкретні хвороби, не виявляє, і для постановки діагнозу додатково потрібні більш точні дослідження. При ураженні глистів, виявленні найпростіших паразитів (амебіозі, лямбліозі) дослідження калу є прямим методом розпізнавання захворювання.
Аналіз калу на приховану кров вказує на повільні, малі періодичні кровотечі в травному тракті. Втрата крові найчастіше проходить без симптомів, та не дозволяє визначити характер і місце кровотечі. В абсолютно будь-якому відділі травної системи може бути прихована кровотеча, захворювання можуть змінюватися з доброякісних (геморой) до більш серйозних - пухлини.
Визначення мікробного складу калу допомагає виявити збудників сальмонельозу, дизентерії, холери, черевного тифу або інших захворювань. Результати дослідження вирішальні для діагностики цих захворювань.
При більшості кишкових захворювань, після прийому антибіотиків виявляють - дисбактеріоз. Будь-які відхилення від норми – є сигналом до більш ретельних обстежень.скачать dle 11.3
Добавить комментарий

Оставить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив